Wirtualny Skansen Wraków, czyli jak robić turystykę siedząc w domu

Sytuacja epidemiologiczna na świecie zmusza nas do siedzenia w domu. Jeśli jako rodzic masz już dość oglądania tych samych kreskówek, skończył Ci się papier i stępiły wszystkie ołówki, a ostatnie niepokolorowane obrazki to Twoja własna książka z kolorowankami dla dorosłych z Gry o Tron koniecznie przeczytaj ten artykuł.



Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku ma coś w sam raz na taką właśnie okazję. Jest to Wirtualny Skansen Wraków! Brzmi tajemniczo, prawda? Projekt rozpoczął się w 2015 roku. Na stronie internetowej zamieszczane są modele 3D wraków z Zatoki Gdańskiej oraz informacje na temat ich lokalizacji, historii odkrycia itd. Na stronie znajdziemy informację, że:

"Prezentowane modele wraków są wiernym odwzorowaniem rzeczywistego wyglądu tych obiektów zalegających na dnie Zatoki Gdańskiej. Tak właśnie widzą je archeologowie podwodni podczas swojej pracy - z tą różnicą, iż mała najczęściej przejrzystość wody nie pozwala widzieć dalej niż 2 - 3 metry, a na stronie „Wirtualny Skansen Wraków” można objąć wzrokiem cały wrak."

Czy Wasze pociechy chciałyby zabawić się w małych archeologów? Z pewnością! Możecie z tego zrobić fajną, rodzinną rozrywkę. Mam dla Was kilka pytań, które ułożyłam na podstawie informacji dotyczących czterech wraków:

„Głazik” F53.31
„Wicher” F33.3
„Solen” F53.6
„De Jonge Seerp” F54.3

Znajdziecie je tutaj

Plik z przykładowymi pytaniami tutaj oraz odpowiedzi tutaj. Oczywiście możecie też wymyślić własną zabawę oraz inne pytania, dostosowane do potrzeb Waszych pociech. Te opracowane przeze mnie na pewno nie będę stanowiły problemu dla uczniów czwartej klasy lub starszych, a z pomocą rodziców powinni też poradzić sobie z nimi młodsze dzieciaki.

To co, do dzieła! Miłej zabawy :) 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

O tym, jak zwiedziliśmy Tonsberg - city break krok po kroku

Wielopielo w nocy i na spacerze oraz o myjkach wielorazowych